• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar
Mençuna Şelalesi
Mençuna Konakları

 ARTVİN OTELLERİ

Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov
Arhavi Otel

Arhavi otel

                                                              Arhavi otel

Artvin otelleri

Artvin otel konaklama

Mençuna Şelalesi

Mençuna şelalesi

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam161
Toplam Ziyaret747805
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Hava Durumu

Mençuna Konakları - Artvin Arhavi Otelleri - Ahşap Bungalov Evler

Mençuna Konakları

Mençuna Konakları - 0 532 485 4958 - Mençuna Şelalesi Manzaralı

 

Ayder Yaylasında Ne Yapılır ?


Ayder Yaylasında Ne Yapılır


         Ayder yaylası, bir çok büyükşehirden Trabzon havalimanına direk uçuşlar ile en büyük sıkıntı olan ulaşım sorunun ortadan kalkmasıyla yerli yabancı bir çok ziyaretçiyi kendine çekmeye başladı. Turizm açısından henüz gelişme aşamasında olan Ayder Yaylası'nda günümüzde orada yaşayan yerli halkın işlettiği genellikle tamamen ahşam malzeme kullanılarak yapılmış 30 civarında az oda sayısı olan konaklama tesisi vardır. Bu tesisler ile birlikte hediyelik eşya satan, yeme - içme, ulaşım, tur ve rehberlik hizmeti veren sınırlı sayıda küçük işletme vardır.


      Ayder Yaylası, kimleri memnun eder, gidildiğinde neler yapılabilir, ne zaman gidilse daha keyifli birazda bunlardan bahsedelim; Ayder Yaylası, ülkemizde doğaya uyum sağlayabilmiş sayılı tatil yapılabilecek yerlerden biridir. Yaylanın en ilgi çeken tarafı keşfedilecek bir çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Yayla etrafındaki daha yüksek rakımlarda yer alan göller, yaylalar günübirlik turlar düzenleyen yerel rehberler eşliğinde dolaşılabilir. Bunun dışında Jeep safari yapılarak bu da güzellikle ulaşılabilir.

        Ayder Yaylası'nda henüz yeni yapılmaya başlanan heliski sporu yerli yabancı bu aktiviteye meraklı olan sporcuları özellikle kış aylarında Ayder'e çekmeye başlamıştır. Helikopter ile uygun pistlere bırakılan sporcular profesyonel orginazitörler eşliğinde paket dahilinde kayak-ulaşım-konaklama-yeme-içme gibi hizmetlerden yararlanmaktadırlar.


       Ayder Yaylası'nda yoğunlukla bahar ve yaz aylarında karların erimesi ile debisi yükselen Fırtına Deresi'nde rating sporu yapılmaktadır. Gerekli tüm teçhizat ile profesyoneller bu aktiviteye katılmak isteyenlere gerekli gizmetleri vermektedirler.

        Geçmişi 1700lü yıllara dayanan ülkemizin sayılı kaplıcalarından Ayder kaplıcaları da Ayder Yaylası gezisinde faydalanılacak Ayder'in sahip olduğu diğer bir çekici taraftır. Bölge halkı ve geçmiş dönemlerde yaşamış milletler tarafından uzun yıllardır kullanılan kaplıca modern tesisleri ile ülkenin dört bir tarafından kaplıca severleri buraya çekmektedir.


         Ayder Yaylası'nda doğayla uyum içerisindeki görüntü ile sıcak, samimi hizmet veren küçük ahşap oteller dışında, kampçılık yapmaya uygun, çadır ve karavanları ile bölgeye gelenler için alanlar vardır.

        Ayder Yaylası tüm bu aktivitelerin yapılabilmesi, henüz bozulmamış zengin bitki örtüsü ve faunası, vadileri, yaylaları, dereleri, şelaleri, göller ile ülkemizde kesinlikle görülmesi gereken nadir yerlerden biridir.

Artvin Otelleri
Arhavi Otelleri
Mençuna Şelalesi

Mençuna şelalesi

Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat