• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar
Mençuna Şelalesi

 

 ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİ
Mençuna Konakları

 ARTVİN OTELLERİ

Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov

 Mençuna konakları

Artvin Bungalov Evleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret520967
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.375213.4288
Euro15.140015.2007
Hava Durumu

Mençuna Konakları - Artvin Arhavi Otelleri - Ahşap Bungalov Evler

Mençuna Konakları

Mençuna Konakları - 0 533 527 4212 - Mençuna Şelalesi Manzaralı

 

artvin-otelleri

Artvin Otelleri, Artvin Arhavi Mençuna Konakları


Artvin Otelleri

 

        Artvin otelleri, Doğu Karadeniz’in kıyısında muhteşem manzarası, doğası ve havasıyla turistleri büyüleyen bu güzel şehrin, turistler için hazırlanan konaklama tesisleridir. Çoruh vadisinin yamacına mevzilenmiş olan Artvin, dağlık alanları ile ziyaretçilerini kucaklamakta ve onlara tadına doyulmaz bir tatil sunmaktadır. Etrafındaki ilçelere olan yakınlığıyla da Artvin, turistlerin uğrak mekanlarından biri haline gelmiştir. Bu yazımızda Artvin otelleri ve Artvin gezilecek görülecek yerler hakkında sizlere detaylı bilgiler vereceğiz.

Artvin Tarihi

 

         Tarihi, Osmanlı dönemine dayanan bu güzide şehrimizin o dönemlerde bilinen adı Livane’dir. Bu isim halk arasında Artavani olarak söylenirdi. 1870’li yıllarda Osmanlı-Rus savaşı sonrasında Rus Çarlığı’na teslim edilen yerleşim, 1921 yılında tekrar Türkiye sınırlarına dahil edilmiş ve 1956 yılında bugünkü adıyla Artvin ili olmuştur.

         Artvin, merkezi ve ilçeleriyle genel olarak turistlere hitap eden bir turizm şehridir. İle bağlı olan Mençuna Şelalesi, en çok ziyaretçi alan bölgelerden biri olarak karşımıza çıkar. Artvin’e geldiyseniz, Çiftekemer Köprüsü’nü takip edip, dar ve şirin köy yollarına saparak bu eşsiz şelaleye ulaşabilirsiniz. Tabi bu eşsiz manzaraya kavuşmak biraz zahmetli olacak. Araçlarla gelinebilecek noktadan sonra dik bir rampa tırmanmanız gerekecektir. Yaklaşık 15 dakikalık bir doğa yürüyüşünden sonra, mükemmel havası, eşsiz doğası ile Mençuna Şelalesi sizi kucaklayacak, sıcacık bir çay ile içinizi ısıtacaktır.

Mençuna Şelalesi

Şelale Manzaralı Oteller


        Artvin
’in genel ikliminin ılıman oluşu sayesinde, kış ayları da çok çetin geçmemektedir. Lakin, Karadeniz’in vazgeçilmezi olan yağmurlar, Artvin’de de yıl boyu etkisini gösterir. Fakat şehre gelen misafirler bu durumdan şikayetçi olmazlar, zira yağmur damlalarının toprakla buluşmasıyla ortaya çıkan büyüleyici koku kimi rahatsız eder ki? Şelalenin kenarında, elinizde çayınız ve size eşlik eden, adeta toprakla dans ederek ciğerlerinize dolan bu eşsiz kokuyu ortaya çıkaran yağmur… Artvin Arhavi Mençuna Şelalesi, size unutamayacağınız dakikaların anahtarını teslim ediyor. Artvin’de yer alan otel alternatiflerinden bazıları da Mençuna Şelalesi yakınlarında turistlere hizmet veriyor. Mençuna şelalesi otelleri, Artvin otelleri gibi eşsiz bir doğa manzarasını hafızanıza kazımanız için yeterli imkanı ve konforu sağlıyor.

        Huzurlu, sağlıklı, eğlenceli ve macera dolu bir tatil geçirmek isteyen misafirlerin Mençuna Şelalesi’ni ziyaret etmesini tavsiye ederiz. Yapacağınız doğa yürüyüşünün, size hem sağlık hem de huzur ve mutluluk getireceğine emin olabilirsiniz. Kuşların şarkıları, bitki örtüsünün renkleri ve doğa ananın bizlere sunduğu güzelliklerle yapacağınız doğa yürüyüşlerini, evinize döndüğünüzde oldukça fazla hatırlayacak ve özleyeceksiniz. Bu konaklamanızdan sonra, Artvin'deki oteller sizin için sık sık dinlenmek ve rahatlamak için gelmek isteyeceğiniz bir tatil beldesine dönüşecek.


Mençuna Şelalesi Konaklama

     

   Sadece doğası ve manzarasıyla değil, gelenek ve görenekleri, örf ve adetleriyle ve de mutfağıyla Artvin adından fazlasıyla söz ettiren şehirlerimizden birisidir. Şehrin yerlileri, genel Türk kültürünün mirası olan misafirperverliği var güçleriyle yaşatmaya devam etmekteler. Doğanın sakinliği, renkleri ve yağmurun mistik kokusu tüm şehri sarmış ve adeta büyülü bir atmosferde, eşsiz bir zaman dilimi yaratmıştır. Burada geçirdiğiniz vakitlerde, kendinizi ve şehri sanki dünyaya ait değil gibi hissedeceksiniz. Doğa yürüyüşlerinizde ve açık hava gezilerinizde dikkat edin, bol miktarda oksijen sizi çarpabilir. Büyük şehirlerin kirliliği, insan yığınları arasında kalan yaşam mücadeleleri ve araç seslerinin verdiği huzursuzluk gibi kötü anılarınızın hepsini bir kenara bırakın çünkü Artvin otelleri size bu anıların hepsini konaklama süreniz boyunca unutturacak.

Artvin Bungalov Evler

         Artvin otelleri arasında Mençuna Şelaleleri’nde yer alan bungalov evler, iliklerinize kadar doğayı işleyecek. Bu muhteşem yeşillikler, ormanlık alanlar ve dağların arasında yer alan Artvin bungalov evler ile tatil deneyiminizin doruklarına çıkacak ve anlatmaya kıyamayacağınız anılar biriktireceksiniz.


Arhavi çiftekemer Köprüler

 

Artvin Arhavi Otelleri


        Bungalov evlerin yanı sıra beldede pansiyon tarzı konaklama tesisleri de bulunuyor. Bu tesisler Artvin Arhavi otelleri mantığıyla çalıştığı için yemek yapabileceğiniz bir mutfak ve mutfak araç gereçleri de misafirler için hazır durumda bulunuyor. Eğer klasik otel odalarından sıkıldıysanız ve değişikliğe ihtiyaç duyuyorsanız, Artvin’in eşsiz doğasıyla birlikte bungalov evlerini, alternatif olarak da dağ evlerini ya da yayla evlerini tercih edebilirsiniz. Dağ eteklerine kurulmuş bu şirin mi şirin, sıcacık Artvin'deki dağ evleri ve yayla evleri, özlenen köy hayatını size hatırlatacak. Sıcacık bir sobanın üzerinde hafif hafif ıslık çalan demlik ile yarı buğulanmış camdan gözüken Artvin dağlarının silüeti ne de güzel olur!

         Bölgede yapılan konutların geneli ahşap ağırlıklı. Bu, yaşam alanlarının insanlara ayrı bir samimiyet katmasına oldukça faydalı oluyor doğrusu. Tabi turistler için de bu seçenekler düşünülmüş. Mençuna Şelalesi bungalov evleri ve dağ evlerinin yanı sıra ahşap evler de değerli misafirler için hazırlanmış ve ihtiyaçları doğrultusunda en güzel şekilde donatılmış olarak konuklarını bekliyor.


Mençuna Bungalov Evler


         Yayla evlerinde yaşayacağınız anların değerini, yorucu ve boğuk şehir hayatına döndüğünüzde daha çok anlayacaksınız. Artvin’de, Mençuna Şelalesi’nde ve de dağlarda geçirdiğiniz her an emin olun hayatınızın en güzel anları olarak tarih sayfanızda yerini alacak.

 

Artvin Doğa Dostu Otel

        Artvin, sanki doğanın bir resitali niteliğinde. Bitki örtüsünün çeşitliliği, alabildiğine yeşil dağlar, ağaç türlerine, yine çeşitli kuş türleri ve diğer hayvanlar eşlik ediyor. Dağlarda sürekli bir ilahi müzik hakim ve bu muhteşem eserlerin sahibi tabi ki doğa ana… “İnsana mutluluk katan bir şeyler var bu şehirde” diyor bir misafirimiz, başka bir misafirimiz de, “büyülü bir doğa harikası adeta” diyerek destekliyor onu. Gerçekten de buranın doğası, inanılması zor bir tabloya dönüşüyor, buraya yabancı kişilerin zihninde.

        Eğer Karadeniz’i keşfetmek istiyorsanız, Artvin otelleri ve konaklama sizin için mükemmel bir başlangıç olacaktır. Mençuna Şelalesi’ndeki bungalov evlerde ya da dağ evlerinde konaklamadan bölgeden ayrılmamanızı şiddetle tavsiye ederiz. 

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Artvin Otelleri

Arhavi Otelleri

 ARHAVİ OTELLERİ

Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri

Artvin Arhavi Otelleri

Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat