• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar
Mençuna Şelalesi

 

 ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİ
Mençuna Konakları

 ARTVİN OTELLERİ

Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov

 Mençuna konakları

Artvin Bungalov Evleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam180
Toplam Ziyaret511236
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.764413.8195
Euro15.539415.6017
Hava Durumu

Mençuna Konakları - Artvin Arhavi Otelleri - Ahşap Bungalov Evler

Mençuna Konakları

Mençuna Konakları - 0 533 527 4212 - Mençuna Şelalesi Manzaralı

 

artvin-hakiki-kestane-ballari

Artvin Hakiki Kestane Balları

 

          Artvin'in Arhavi ilçesi Kamilet vadısınde doğal ortamda organik üretilen Artvin hakiki Kestane Balı özellikle turistik amaçlı gelen müşterilere satışa sunulmaktadır. Kestane Balımız Mençuna markasıyla tescilli olup balların organik olmasından en ufak tereddüt etmeden  satın alabilirsiniz. 45 yıldır babadan kalma  meslek olup,  günümüzde daha modern bir şekilde yapılmaktayız.
         
      Mençuna Kamilet Balı doğal ve organik olması en ufak katkı maddesi bulunmamaktadır. Artvin hakiki Kestane balı  daha çok daha önceleri sattığız kişiler beğenmeleri dolayısıyla tekrar tekrar talep etmektedierler.  Kestane balının fazla ve bilinçsiz tüketilmesi insanlara zarar verebilir.
         
       Artvin  hakiki kestane balı
mızın % 80 civarında kestane çiçeklerden bunun yanında da kumar ve diğer çiçeklerden oluşmaktadır. Üretilen balımızde kesinlikle şeker glikoz vb maddeler bulumamakta tamamen doğal ve organiktir.
ARHAVİ KESTANE BALI
       Kamilet vadisinde üretilen kestane balımız halk arasında ''acı bal'' veya ''deli bal'' olarak biline balımız kestane ağaçlarının çiçeğinden elde edilir. Bunun yanında vadimizdeki kumar çiçeği, karayemiş, ihlamur, dağ çileği, böğürtlen çiçeklerinden de arılar ballarını üretirler. Ancak %80 oranında kestane çiçeğinden elde edilir. Arhavi Organik kestane ballarımız her yıl temmuz ayının 15 gibi yeni mahsul elde edilerek bal sağma işlemi yapılır.

            Artvin Arhavi bölgesinde üretilen Mençuna Organik kestane balı daha çok çocuklar ve hastalar için tedavi maçlı kullanılır. Kestane balının en önemli özelliği içerisindeki antioksidan oranının yüksek olmasıdır. Artvin hakiki kestane balı güvenilir hakiki organik baldir. Doğal ortamda Kamilet vadisinde atadan kalma eski yöntemlerle karakovanda üretilen ballardır.
Artvin Otelleri

Arhavi Otelleri

 ARHAVİ OTELLERİ

Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri

Artvin Arhavi Otelleri

Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat