• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar

    • MENÇUNA KONAKLARI
    • Gsm:0533 527 42 12
Mençuna Şelalesi

 ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİArtvin Konaklama 
Mençuna Konakları
 ARTVİN OTELLERİ
Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov

Artvin Bungalov Evleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret358862
Hava Durumu

artvin-ne-alinir


ARTVİN'DEN NE ALINIR ?   


       Artvin’in el emekleri ile yapılan yöresel hediyelik eşyaları oldukça güzel. Bunları tarih ve turistik yerlerin yakınlarındaki çarşıda ya da kent merkezindeki dükkânlarda ve kapalı çarşıda bulabilirsiniz. El dokuması ya da makine örgüsü, yörenin kültürü yansıtan desenleri ile hem kendinize hem de sevdiklerinize kilim alabilirsiniz.
     
    Ağaç oyması ya da dal kabuğundan oyulan, el yapımı hediyelik eşyalar, hediyelik veya yöresel çaylar, süs eşyaları bulabilirsiniz. Bakır ve toprak çanak çömlekler alabilirsiniz. İsterseniz takılar, şallar ya da yöresel yemeniler, örtüler bulabilirsiniz. Ayrıca tatiliniz boyunca semt pazarından taze meyve sebze, balık, yöre kadınlarının yaptığı ev makarnası, salça gibi kışlık ürünleri temin edebilirsiniz. Ayrıca Artvin Arhavi ilçesinde meşhur mençuna kestane balı'nı istediğiniz kilolarda mençuna markası ile satın alabilirsiniz. 

Güz mevsinine doğru yöresel meyvalar, yine yöreye özgü patates, demir elma, fındık, ceviz, mısır unu gibi meyve ve gıdalardan da almanız münkün. Yöresel penirler ve hakiki tereyağını Artvin'den temin edebilirsiniz.

artvin yöresel yiyecekler

       








Artvin Otelleri

Arhavi Otelleri
 ARHAVİ OTELLERİ
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat